Haber

Akşener’den ‘helalizasyon’ açıklaması

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener partisinin kümelenme toplantısında konuşuyor. İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, Eski Vaka Merkezleri Başkanı Sinan Ateş’in öldürülmesine atıfta bulunarak başladığı konuşmasında, “Sinan Ateş başkentin göbeğinde katledilmesinin üzerinden 61 gün geçti. Devleti yönetenlerin çaresizliğini bir kez daha mafyaya, simsarlara ve uyuşturucu kaçakçılarına teslim ettiğini söyleyen Erdoğan, “61 günde adaletsizlik daha da derinleşti” dedi.

Akşener, “Sinan Ateş’in ailesinin bildiği gerçekler şu an yargının gündeminde bile değil. Ülkemizde hapsettiğiniz tek adam yönetiminde görevini yapacak kurum kalmadı Sayın Erdoğan. Yargının işini yapmasına neden engel oluyorsunuz diye soruyorum, “Bu cinayetin asıl failleri ortaya çıkana kadar unutmayacağız, unutturmayacağız. Sinan Ateş’i unutmayacağız, unutturmayacağız” dedi.

KAHRAMANMARAŞ MERKEZLİ DEPREM

Akşener, “Yaşadığımız büyük felaketi her artçı sarsıntıda hatırlıyoruz. Ülkemizin bir gerçeği olan depreme ülkemizin nasıl hazırlıksız yakalandığını hatırlıyoruz. Depremin yerine kendini koyanlara ne kadar güvenmediğimizi hatırlıyoruz. eyalet.”

İYİ Parti Genel Başkanı, “Depreme hazırlık yapmayanlar afetin sorumlusudur” diyen İYİ Parti Genel Başkanı, “Bu büyük felaketin sorumlusu milletimize mesken olarak mezar yapımında pay sahibi olan herkestir. Bizi olay yeri ile karşı karşıya bırakan herkes sorumludur. Saray korkusuyla karar veremeyenler, sivil toplumla çatışanlar, interneti kesenler, interneti kesenler. Polis gönderenlerin hepsi. kapılara karşı sorumludur. Ucube sistemle başımıza bela olan adam krizin sorumlusudur” dedi.

Akşener, “Bütün sorumsuzluklarına rağmen utanmıyorlar, yüzleri kızarmıyor. Bir tanesi bile istifa etmiyor. Sorumlulardan beklenen bu. Utanmadan kampanya ve propaganda yapıyorlar. Başımıza gelen her musibette hakkımız var. İktidarın acizliğine erdoğan bey milleti tehdit etmeye başlar her gün bağırır çağırır hakaret eder sonra helâl ister erdoğan beye artık yeter depremin üzerinden 23 gün geçti hangi yüzle Helal mi olmak istiyorsun Dün kader dedin bugün helal istiyorsun Dün ahlaksız şerefsiz bayağı dedin bugün helal istiyorsun Dün hain diyordun bugün helal istiyorsun söz konusu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN HELALİZASYONA İLİŞKİN AÇIKLAMASI

İYİ Parti Genel Başkanı sözlerini şöyle sürdürdü:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu