Haber

Adana’da 3 yıllığına aldığı bisikleti çalındı

3 yıl harçlık biriktirerek aldığı bisikleti böyle çalındı

ADANA – Adana’da 15 yaşındaki çocuğun 3 yıl para biriktirip 9 ay önce aldığı bisikleti çalındı. Hırsızın bisikleti çaldığı anlar an be an güvenlik kamerasına yansıdı.

Olay, merkez Yüreğir ilçesine bağlı Kiremithane Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, 15 yaşındaki Metin Mert Özer bisikletini alt katta yaşadıkları evin balkonuna bıraktı. Kimliği belirlenemeyen zanlı motosikleti görmüş. Önce çevresini kontrol etti, sonra kapıyı açıp içeri girerek çaldığı bisiklete binerek kaçtı. Hırsızı fark eden Özer, zanlının peşinden koştu ancak yakalayamadı. Haber verilmesi üzerine bölgeye polis ekipleri sevk edilerek zanlının yakalanması için çalışma başlatıldı.

“3 yıl para biriktirdim, okula bisikletle gidiyordum”

Aynı olayı anlatan Metin Mert Özer, “Evimde otururken kapı zilini duydum ama abim olmasına aldırış etmedim. Dışarıya baktığımda biri bisikletle kaçıyordu. Birkaç kilometre geriden koştum ama yakalayamadım.Bisiklet balkondaydı ve kapı açık bırakılmıştı.Hırsız kendi evine girip bisikleti aldı.Burada daha önce hırsızlık yoktu,ben yaptım. hiç duymadım. Umarım yakalanır ve cezasını çeker de bisikletimize kavuşuruz. 3 yıl para biriktirdim, babam da ekledi, o kadarını aldık. Okulum buraya uzak olduğu için bisikletle gidiyordum” dedi.

selim-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu