Ekonomi

İmamoğlu: Toplum CHP’de liderlik ve yönetim değişikliği istiyor

Geçen Mayıs ayındaki seçimlerde beklenen sonucu alamayan CHP’de birçok isim ‘değişim’ çağrısında bulundu.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu bugün Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, 4 Temmuz’da ‘CHP’de değişim, Türkiye’de değişim, iktidarda değişim’ konusunda halkın görüşlerini almak için bir internet sitesi kurulduğunu hatırlattı.

Siteyi 1 milyon kişinin ziyaret ettiğini ve 100 binden fazla kişinin görüş bildirdiğini belirten İmamoğlu, “Siyaset bilimi, sosyoloji ve iletişim uzmanlarından oluşan bir heyet yaş, cinsiyet ve coğrafi konum kırılımlarıyla vatandaşlarımızın görüş ve önerilerini inceledi. .”

İmamoğlu şunları söyledi:

– İrtibat uzmanları, NLP prosedürü ile anlam analizi yaptığı gibi, semantik arama aracı ile de mikro düzeyde analizler yapmıştır. Bu davete destek veren ve katkıda bulunan herkese çok TEŞEKKÜRLER.

– Gelen teklif ve yorumlar şu şekilde netleşti: Toplum, CHP liderinin ve yönetiminin değişmesini ve bu değişimin hem nesil hem de vizyon ekseninde olmasını istiyor. Toplumun ihtiyaçları doğrultusunda net bir vizyon ve politikaların belirlenmesini, kapsayıcı bir demokrasi ve laiklik anlayışının üretilmesini bekler.

– Tabanla temasların güçlendirilmesi, demokratik, hizmet odaklı bir muhalefet yapısının, dilinin ve üslubunun kurulmasını beklemektedir. Değişimi ve yeniliği benimseyen yeni bir parti yapısı görmek istiyor.

– Gençlerin ilgisini çekecek yapıların teşvik edilmesini ve gençlerin güçlendirilmesini talep eder. Bağlantıyı, değişim vizyonumuzu güçlendirdiğimizi duymak istiyor. Bizden gerçekçi bir politika izlememizi ve Atatürk’ün unsurlarına bağlı bir tavrı ön plana çıkarmamızı bekliyor.

sileajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu