Haber

Kılıçdaroğlu’ndan 6 yaşındaki kızın nikahına ilişkin zehirli sözler: Burada yüz karası bir kumpas var

İsmailağa Cemaati’ne bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in 6 yaşındaki kızı HKG ile evlendiği ve HKG’nin yıllarca cinsel istismara uğradığı iddiası Türkiye’de infial yaratırken, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu da konuyla ilgili yeni açıklamalarda bulundu. skandal.

“HAYATIMDA BUNUN GİBİ KIZGINLIKLA DOLDURDUĞUM AZ KİŞİ VAR”

Halk TV’den Fikret Bila’ya konuşan Kılıçdaroğlu’na, konuyla ilgili sert üslup kullanması sorulduğunda, “Evet, haklısın. haberler Konu açıldığından beri yakından takip ediyorum. Her aşamadan bilgi aldık. Herkes gibi ben de öfkeliydim. Aslında, hayatımda nadiren böyle bir öfkeyle dolu olduğumu dürüstçe söyleyebilirim. Ancak hem çocuğumuzun durumunu hem de hukuki sürecin sağlıklı işlemesini dikkate alarak süreci özel bir hassasiyetle izledim.”

“HUKUKSUZ BİR ÖYKÜ VAR”

Sözlerine devam eden Kılıçdaroğlu, “Buradaki resim birkaç günlük tepki ve infialle geçilecek bir resim değil. Burada ürkütücü bir düzenleme var. Çocuğumuzun açık ifadelerini incelemeye bile gerek duymayan savcıdan. , geçersiz kemik ölçümü yaptıran şahıslara, olayın vahametini gölgelemek için inancımızı ortaya koyan medya kuruluşlarına ve sosyal medya mensuplarına, bu büyük bir kumpas meselesidir. Önce bunu görmeli. Türkiye ayağa kalktı. bu ülkenin vicdanı, haysiyeti, geleceği söz konusudur. Şimdi çıkıp ‘bu mesele siyaset üstüdür’ diyorlar. Bu içler acısı ve nefes kesici durum bizzat siyasetin ana meselesidir. Bundan daha değerli bir siyasi mesele yoktur. Kadın ve çocukların şiddet ve istismardan korunması. Bunu çözmeyen siyaset, buna sessiz kalan siyaset çok net söylüyorum, bu suçlara ortak olur” dedi.

NE OLDU?

Yıllarca evli olduğu kişi tarafından cinsel istismara uğradığını ve 14 yaşında doğum yaptığını belirten İsmailağa Cemaati’ne bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızı HKG, ailesinden şikayetçi oldu. ve onun kocası. Bugün 24 yaşında olan genç bayanın 6 yaşında gelinlikle fotoğrafları da ortaya çıktı. Savcılığın olayla ilgili hazırladığı iddianamede, üç sanığın en az 27 yıl hapis cezasına çarptırılması istendi. Ayrıca savcı, HKG’nin eşi Kadir Willed’e cinsel saldırı suçundan ceza verilmesini istedi. Baba Yusuf Ziya Gümüşel, anne Fatma Gümüşel ve İstekli şu anda tutuksuz yargılanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu